dotek přírody

Dotek přírody

V rubrice každodenní duchovno najdete krátké návody na činnosti, které je možné provádět každý den i v napjatém rozvrhu a udržet si tak kontakt se svým Vyšším Já i psychickou pohodu.
Stále častěji slýcháme, jak se lidstvo odtrhlo od Matky Přírody a ztrácí s ní kontakt. Když se rozhlédneme kolem sebe, jen těžko tomu můžeme nevěnovat pozornost. Chodíme po hlíně, zakryté neprodyšnou skořápkou z dlažby a asfaltu a dotek přírody zažíváme jen díky malým stromkům, které živoří na okrajích rušných městských ulic. Lidé, kteří žijí na vesnici, jsou na tom o něco lépe, ale i tak – jak často přírodě skutečně věnujete svou plnou pozornost a není pro vás jen součástí okolí, po kterém bezmyšlenkovitě přejedete očima?

 

Příroda jsme my

Příroda, tedy rostliny a zvířata, je nedílnou součástí našich životů, nemůžeme bez ní existovat. Ale nejde jen o praktické důvody, jako je fungování ekosystému, fotosyntéza přinášející životodárný kyslík nebo potrava. Spojení s živými organismy nás dělá součástí vyššího celku, součástí planety Země. Zvyšuje naše vibrace a zakotvuje nás v přítomném okamžiku.

 

Dá se vypozorovat, že lidé, kteří žijí v bytě s hodně rostlinami a nebo mají zvíře, bývají klidnější, méně podráždění a méně unavení, než ti, kteří doma žádné další živé bytosti nemají. Ještě markantnější je to u lidí, kteří mají zahradu nebo často pobývají v přírodě.
 dotek přírody

 

Dotek přírody

Ne vždy ale máme čas na výlet do luk a lesů nebo na klidné posezení pod košatým stromem. A ne každý si může dovolit chovat doma zvíře nebo se starat o květiny. Přesto je každodenní kontakt s živou přírodou pro člověka zcela zásadní a bez něj mu schází energie a radost ze života.

 

Přitom není třeba tolik. Už pár minut kontaktu s přírodou každý den je požehnáním pro duši. Jak na to? Cestou ze školy nebo z práce se na chvilinku zastavte u nějaké rostliny – nejlépe stromu, čím mohutnějšího a zdravějšího, tím lépe. Nemáte-li ale žádný takový při cestě, lepší než nic je i keř, malý stromek nebo záhon květin. Udělejte si z toho klidně rituál a každé ráno cestou z domu se u vybrané rostliny zastavte. Nebo každý den objevte novou květinu, nový strom, nový kousek přírody. Je to jen na vás.
„Své“ rostliny se na chvilku dotkněte. Nemusíte nic říkat, na nic myslet, jen si vychutnávejte dotek živé, krásné bytosti. Může to být několik vteřin nebo pár minut, opět záleží jen na vás. Totéž prověďte při návratu domů.

 

Můžete to ozvlášnit tím, že rostlinu a její víly vždy v duchu či nahlas pozdravíte. Můžete se na ni usmát a vyslat jí v duchu obdiv a lásku. Ale stačí jen chvíli tiše stát a dotýkat se rostliny.
Pokud budete třeba nemocní a nebudete moci rostlinu navštívit, myslete na ni alespoň v duchu. Nebo si můžete pořídit domů květinu a dotýkat se jí. Na dovolené nebo při delším pobytu na jiném místě si vyberte také rostlinu, kterou budete navštěvovat. Můžete si jich vybrat více a střídat je nebo je navštěvovat všechny, možností je nepřeberně. Důležité ale je každý den se alespoň několik vteřin dotýkat rostliny a u toho myslet jen na právě prožívaný okamžik. Sledujte, jak se vám změní nálada a stav energie před tím a potom, co jste pobývali u malého zřídla nezměrné síly Matky Země.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 komentáře u „Dotek přírody

  1. Krásný článek :) já mám na tohle metodu jít vždycky po cestě ze školy někde přes trávu. Buď u nádraží nebo u nás v ulici a cestou se dotknout některého keře za plotem :)

  2. Kdysi na dovolené jsem viděl každých pár metrů rozkvetlé stromy, keře a květy všude kolem. Možná tak trochu země zaslíbená, ale stačí tam občas zajet. Po cestě, když někam jedu pře přírodu, tak dělám zastávky, pětiminutovky až desetiminutovky, kde zahlédnu pěkné kvítí, nebo hezké stromy, nejlépe s vyhlídkou. Z celé cesty je to vždycky to nejhezčí. Trochu mě to inspiruje, do nějakého příjemného clipu, jestli budem něco s hudební partou točit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *