Dotek přírody

V rubrice každodenní duchovno najdete krátké návody na činnosti, které je možné provádět každý den i v napjatém rozvrhu a udržet si tak kontakt se svým Vyšším Já i psychickou pohodu.
Stále častěji slýcháme, jak se lidstvo odtrhlo od Matky Přírody a ztrácí s ní kontakt. Když se rozhlédneme kolem sebe, jen těžko tomu můžeme nevěnovat pozornost. Chodíme po hlíně, zakryté neprodyšnou skořápkou z dlažby a asfaltu a dotek přírody zažíváme jen díky malým stromkům, které živoří na okrajích rušných městských ulic. Lidé, kteří žijí na vesnici, jsou na tom o něco lépe, ale i tak – jak často přírodě skutečně věnujete svou plnou pozornost a není pro vás jen součístí okolí, po které bezmyšlenkovitě přejedete očima?

Příroda, tedy rostliny a zvířata, jsou nedílnou součástí našich životů, nemůžeme bez nich existovat. Ale nejde jen o praktické důvody, jako je fungování ekosystému, fotosyntéza přinášející životodárný kyslík nebo potrava. Spojení s živými organismy nás dělá součástí vyššího celku, součástí planety Země, zvyšuje naše vibrace a zakotvuje nás v přítomném okamžiku.
Dá se vypozorovat, že lidé, kteří žijí v bytě s hodně rostlinami a nebo mají zvíře, bývají klidnější, méně podráždění a méně unavení, než ti, kteří doma žádné další živé bytosti nemají. Ještě markantnější je to u lidí, kteří mají zahradu nebo často pobývají v přírodě.
Ne vždy ale máme čas na výlet do luk a lesů nebo na klidné posezení pod košatým stromem. A ne každý si může dovolit chovat doma zvíře nebo se starat o květiny. Přesto je každodenní kontakt s živou přírodou pro člověka zcela zásadní a bez něj mu schází energie a radost ze života.
Přitom není třeba tolik. Už pár minut kontaktu s přírodou každý den je požehnáním pro duši. Jak na to? Cestou ze školy nebo z práce se na chvilinku zastavte u nějaké rostliny – nejlépe stromu, čím mohutnějšího a zdravějšího, tím lépe. Nemáte-li ale žádný takový při cestě, lepší než nic je i keř, malý stromek nebo záhon květin. Udělejte si z toho rituál, každé ráno cestou z domu se u vybrané rostliny zastavte a na chvíli se jí dotkněte. Nemusíte nic říkat, na nic myslet, jen si vychutnávejte dotek živé, krásné bytosti. Může to být několik vteřin nebo pár minut, záleží jen na vás. Totéž prověďte při návratu domů.
Můžete to ozvlášnit tím, že rostlinu a její víly vždy v duchu či nahlas pozdravíte. Můžete se na ni usmát a vyslat jí v duchu obdiv a lásku. Ale stačí jen chvíli tiše stát a dotýkat se rostliny.
Pokud budete třeba nemocní a nebudete moci rostlinu navštívit, myslete na ni alespoň v duchu. Nebo si můžete pořídit domů květinu a dotýkat se jí. Na dovolené nebo při delším pobytu na jiném místě si vyberte také rostlinu, kterou budete navštěvovat. Můžete si jich vybrat více a střídat je nebo je navštěvovat všechny, možností je nepřeberně. Důležité ale je každý den se alespoň několik vteřin dotýkat rostliny a u toho myslet jen na právě prožívaný okamžik.

Lúmenn

Jsem osmadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *