Doplnění článku o vílách – oreády a plejády

Před pár týdny jsem napsala článek o druzích víl – z věčné potřeby člověka škatulkovat a zpřehledňovat pramení to, že rozdělil všechna zvířata i rostliny a u toho nezapomněl ani na magické bytosti. V předchozím článku píšu o najádách, dryjádách a nymfách, dnes to ještě doplním o dva „druhy“, na které jsem minule pozapomněla.
Oreády
Toto označení se používá pro víly živlu země. Namítnete, že to jsou přece dryjády, ale právě u nich jsem udělala v „katalogizaci“ naposledy chybu a všechny víly zemského živlu jsem nesprávně shrnula pod pojem dryjády.
Jenomže dryjády jsou jen ty víly, které se starají o přírodu (jak my lidé říkáme) živou – zvířata, rostliny, stromy a kytky, houby a kapradí. Naproti tomu oreády jsou víly přírody „neživé“ – kamení, bláta, skal a horských štítů, písku a nerostů.
Život oreád je dlouhý a ony jsou velice trpělivé, stráží skrytá místa ve skalách a najdeme je často i v jeskynních nebo v nerostech, které si přineseme domů. Jejich barvami jsou hnědá, zlatá, stříbná, šedá a bílá a není tak těžké s nimi hovořit – z lidí mají snad nejmenší strach ze všech víl, protože skála je věčná a jen těžko jí člověk může ublížit. Přesto je těžké se s nimi domluvit, protože mluví dlouze a v hádankách, jak už vyplývá z jejich dlouhého života.
Oreády mají nejnižší, nejhutnější vibrace a mohou pomoci s pěstováním trpělivosti a hledáním odpovědí na dávno zapomenuté otázky. Říká se o nich, že jsou to jedny z mála stvoření žijících na povrchu, která jsou schopná se tajnými stezkami dostat až do Agharty, bájné podzemní říše.
Plejády
V minulém článku bych také málem zapomněla na jeden cel živel a jeho stvoření. Ač se to může zdát divné, i oheň má své víly, i v ohni někdo žije a pečuje o něj. Nejprchavější a nejpomíjivější ohnivé víly – plejády, podle nichž své jméno dostala i jedna překrásná hvězdokupa. Podle starého řeckého mýtu byly pak plejády dcerami titánů a provázely bohyni Artemis, ale byly tak krásné, že je muži vyloženě pronásledovaly a tak byly vyzvednuty na oblohu jako souhvězdí.
Krásná báje, ale krásná je i skutečnost. Možná někteří z vás vídají v plamenech tančící těla, rozesmáté obličeje nebo má pocit, že jiskry, které vyšlehnou k nebi, žijí svým vlastním životem. Pokud ano, pak vězte, že jste spatřili plejády, prchavá zosobnění ohně. Víly v rudozlatých a oranžových barvách, na okamžik živoucí a pak se ihned ztrativší.
Plejády přinášejí nápady, vlévají do žil energii, dokáží tvořit i ničit v okamžiku a pokud k vám svou tajuplnou řečí mluví oheň, mluví k vám i plejády.
Možná vám tohle rozdělení přijde zbytečné – pak máte pravdu, ono opravdu zbytečné je:) Víle je jedno, zda ji nazvete dryjádou nebo nymfou, hlavní je, že se shodnete na vibracích a lásce k živlu a přírodě, kterou chrání.
Tyto články slouží zejmona k tomu, abychom si uvědomili, že to, co lidé považují za neživé, je stejně živoucí jako cokoli v přírodě. Kameny i vítr, jazyky ohně i vodní hladina, dýchající srna i vonící květina, to vše má v sobě život a to vše stojí za to milovat a chránit. Od toho jsou tu víly a od toho jsme tu my, lidé, abychom jim pomáhali:)
S láskou Lúmenn

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 thoughts on “Doplnění článku o vílách – oreády a plejády

  1. ahojky.. vím že je to divná otázka ale mluví k nám plejády když třeba praská dřevo v ohni??

  2. ano mám ráda ohěn a dokážu u něj sedět i 3 a víc hodin v kuse a občas se mi zdá že na mě mluví občas sliším hlásky jak šeptají ale to mam asi slišiny.(taky občas u ohně slišíte šeptající hlásky co mluví jinou řečí než lidskou ??????????????????)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *