déva stromu

Déva stromu na fotografii

Tak jako lidé mají duši a rostliny svoje víly, stromy obývají bytosti, jimž říkáme dévové. Je to něco jako duše stromu, stromový duch, chcete-li. Dévy a dévové jsou to, co vdechuje stromům život. Díky nim se stromy můžeme komunikovat a napojovat se na jejich energie. Vnímavější lidé mohou dévu i v blízkosti stromu spatřit. Většinou se zjevují jako lidské postavy, které mají místo kůže kůru a místo vlasů listy. Takoví stromolidé – něco jako entové z Pána prstenů. Někdy se zjeví jen vrásčitý obličej na kmeni stromu. Vždy mají ale hluboké, staré a moudré oči.

 

Déva – duch stromu

Pokud jste se někdy spojily s dévy stromů, jistě víte, že jejich energie je velmi specifická. Velmi jemná, ale zároveň pevná. Stabilní, neochvějná a pomalounku plynoucí. Vždyť také stromy a s nimi jejich dévy a dévové žijí mnohem déle, než my , lidé. Stovky a stovky let. Díky pevnému spojení se zemí mají přístup k přírodní moudrosti a svou konejšivou energií dokáží pozitivně působit na naši psychiku.

Protože velice miluji energii stromů, sleduji na sociálních sítích různé skupiny s fotkami těchto nádherných bytostí. Když nemám čas či příležitost vyrazit sama do lesa, jsou pro mě fotky stromů z celého světa balzámem na duši. Mojí nejmilejší skupinkou na facebooku je Ancient and Sacred Trees of Britain, tedy volně přeloženo Prastaré posvátné stromy Británie.

A právě v této skupince jsem narazila na velice zajímavou fotografii, která vypadá, že je na ní zachycen stromový déva v celé své kráse. Jistě – patrně se jedná jen o hru světla a stínu. Ale u pohledu na postavu ve středu fotky, zbarvenou v zelenohnědé, se nelze ubránit dojmu, že se možná přeci jen fotografovi podařilo nahlédnout za oponu našeho světa a zachytil nádhernou energetickou bytost. Může to také být lesní elf nebo nějaký skřítek. A možná je to jen naše fantazie. A co si o fotce myslíte vy?

 

déva stromu

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Déva stromu na fotografii

 1. Jo ta ínie znázorňující vlasy a klopu bohatýrského županu ta pokračuje směrem nahoru úplně stejně tak, že tvoří konturu pukliny stromu, kterou má ta postava nad hlavou. Každopádně obraz postava tam viditelná je, je to pěkná soška. Stromy dělají často takové tvary hlavně ty stoleté a starší.
  To však nijak nepopírá, že strom je živá bytost a ta komunikace energie stromu s energií člověka je citelná i pro nesenzibilní lidi. Na fotkách bych moc ty bytosti nehledal, leda že by byl speciální foťák, kterým se fotí aura. Již jsou i vědecké fotografie , že v okolí listů a stromů je skutečně vyzařované pole podobné na speciálních fotografiích vyzařování člověka při meditaci. O těchto věcech je potřeba naučit se správně hovořit před vědeckou obcí, která je rozdělena na dva tábory. Nicméně je záhadou, proč stromy vytvářejí přesvědčivé tvary sošek postav, někdy až umělecky věrohodně.
  Těch, kdo jsou úplně slepí a těch , kdo se snaží pro lidi definovat rozdíl mezi halucinací a mezi vnímáním bytostí přírody senzitivními lidmi. A k tomu definovat rozdíl, mezi senzitivitou s aktivací třetíh oka – nazírání a hypersenzitivitou ve smyslu onemocnění. Pro pokrok majoritní společnosti je třeba společně se naučit tyto věci pečlivě definovat a rozlišovat. Čím lépe se to podaří, tím bude více lidí mít odvahu o těch věcech mluvit a bude méně nedorozumění.
  Pro začátek si myslím, že je potřeba opírat se o ta fakta, která většina lidí přijme. Například, že faktem je, že příroda je živá a propojená vše se vším. V Lednici na univerzitě jsem konzultoval se zahraničními studenty obory bioelektronika rostlin, tedy rostliny jsou plné léčivého náboje, který vyzařuje a rostliny bioelektronicky reagují na lidské a jiné podněty. Doktorandi to tam studují. Pokročilí už vědí.
  Takže s těmi bytostmi přírody to pravda jistě je, že jsou. Jde jen o to, aby si někdo v přírodě nenamlouval nějaké vtíravé hlasy a nepraštil sebou, nebo si nemyslel, že nějací bubáci. Třeba takové duchovní vnuknutí má svá specifika a při něm je určitý vnitřní postoj člověka a jeho duše, na rozdíl od škodného nutkání, které je definováno v jiném oboru.
  Čím víc z nás pochopí víc, a naučíe se o tom hovořit, aby to mohl každý aspoň dle svých znalostí okrajově pochopit, tím dál se můžeme pohybovat ve vyprávění o multidimenzionálním světě a pokračovat za hranice, kde teprve probádáváme, každý na svém stupni znalostí, když se naučíme ty dimenze popsat selsky, i se spřízněnou částí vědecké obce. Hodně vědců je v rusku a v americe, kteří se seriozně zabývají tou tématikou, to by se člověk až divil na co přišli. A jezdí sem. Jsou definice a způsoby, jak tyto věci hodnotně zkoumat a došlo se k závěrům, že život v přírodě má více dimenzí. Bývá to o tom, jak to říct…článek pěkný

 2. Před slovem těch, mělo být slovo záhadou. Tedy záhadou těch.
  Sakva jsem si vzpomněl, že když jsem byl v Lednici dva dni s těma studentama ze zahraničí, že mi tam známej představil jednu téměř dvojinici Lumenn. To bylo ale někdy tuším 2009. Energiím stromů rozuměla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *