jak si brát energii ze stromů

Dělat věci jinak

Jeden můj známý s oblibou říkával – dělat věci stejným způsobem a očekávat jiný výsledek, je definice šílenství. A ačkoli s šílenstvím bych to úplně nespojovala, v zásadě má pravdu. Často v životě jdeme do nových situací, ale se stejným nastavením mysli, a tak stále dokola opakujeme stejné chyby. A já v tom samozřejmě nejsem výjimkou.

 

Spálit se o kamna

Určitě jste se někdy v životě spálili – obrazně i doslova. Ale pokud se jednou spálíme tak, že položíme ruku na rozžhavená kamna, obvykle už podobnou chybu nezopakujeme. Poučíme se. A přitom se v životě někdy chováme tak, jako bychom znovu a znovu pokládali ruku na horká kamna a doufali, že tentokrát to bude jiné, tentokrát nás nespálí. Jenomže spálí. U kamen se to naučíme rychle. V životních situacích je to horší.

Ve vztazích, v práci, v podnikání, v životě obecně. I já jsem v minulosti dělala některé věci stále dokola a marně doufala v jiný výsledek. Například ve vztazích jsem mnoho let stavěla potřeby druhého nad svoje vlastní a to mě nakonec energeticky úplně vysálo. Vystřídala jsem takových vztahů několik a každý dopadl špatně. Postrčení ke změně nastavení mysli bylo v tomto případ dost drsné – píšu o tom v sérii článků o domácím násilí.

malý chlum rozhledna
 

Jde to i bez pár facek

Někdy ale nemusíme čekat, až nám dá život pár facek – v mém příkladu výše bohužel doslova. Můžeme se změnou začít sami. A právě pro to jsem se rozhodla, když jsem si po letech konečně splnila svůj sen a otevřela si obchod Vílí doupátko – právě takový, jako se vizualizoval už roky v mých snech. Teď chci, ne, teď BUDU dělat věci jinak. A to nejen v byznyse.

A abych u toho vydržela, rozhodla jsem se sepsat si seznam svých předsevzetí veřejně. Pro jaké změny jsem se rozhodla?

 • nechci se zase vše učit metodou pokus-omyl a tak jsem odhodila své předsudky a přihlásila se do několika online programů pro podnikatelky
 • nesnažím se už všechno dělat sama, ať už vytváření sortimentu nebo různé provozní věci, a oslovila jsem šikovné lidi a nabídla jim spolupráci, která zatím kvete
 • nebojím se požádat o pomoc svoje přátele s věcmi, s kterými si nevím rady
 • nestojím jako tichá myška v koutě a nečekám, až si mě někdo všimne, ale aktivně se ozývám s nabídkami propagace a spolupráce
 • nechci mít všechno hotové za každou cenu hned, nechám raději uzrát čas a vše si dobře promyslím

vílí doupátko 

Lúmennčí závazky vůči sobě

Výše jsem vypsala změny, na kterých už aktivně pracuju. Ale k pár si ještě potřebuji dát závazek, abych se konečně rozhoupala a pustila se do nich:

 • pravidelně se už roky snažím cvičit jógu a chci konečně opravdu dodržet závazek sama sobě a cvičit každý den; tak jsem zase odhodila předsudky a pořídala si supr aplikaci, za niž jsem se dokonce rozhodla zaplatit, která mi v tom snad pomůže
 • mám rozepsaný e-book, který pořád leží ve virtuálním šuplíku – tak se konečně hecnu a dopíšu ho!
 • zase najdu sílu a chuť psát víc článků na blog a realizuju nápady, kterých mám tucty a ne a ne je hodit „na papír“

 

Červnová předsevzetí

Uf, dobře. Závazky sepsány. Teď už jenom odolat vábení komfortní zóny, těch pohodlných vyjetých kolejí, které mě vedou směrem, o němž už vím, že nevede k takovému cíli, jaký bych si představovala.

Protože dělat věci jinak je víc o nastavení mysli, o programech zarytých do našich mozkových závitů, než o tom, že by manifestance v realitě byla nějak přehnaně obtížná.

Jasně, předsevzetí si lidé dávají na začátku roku, ale to je jen další zajetý program, který vlastně není nijak opodstatněný. Nemusím se omezovat kalendářem. A tak si dávám svá předsevzetí uprostřed června a s novou lunou, která se zítra zrodí na obloze, posílám svůj záměr Vesmíru a žádám jej o podporu v mém konání. Tak jest. Tak jest. Tak jest.

A co vy? Máte nějaké vyjeté koleje, které chcete opustit? Pojďme se do toho pustit společně :)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

10 komentářů u „Dělat věci jinak

 1. Budu ti držet palce. Sleduju tě už z dob blog.cz a jelikož nejsem úplně z Brna, ráda si počkám, jestli znovu zavedeš karetní výklady, že bych tě podpořila aspoň tak :-)

 2. Slunce nabude velké moci, když ubylo noci.
  A věci půjdou lépe. Jak se říká všechno je jinak, tak budou věci, které budou opravdu jinak.
  Taky se někdy říká: Znovu a lépe.
  Těch znamení , že se věci mění, teď člověk najde na každém kroku dost. A lidé, ač v jádru stejní, dostanou nové obzory a náhledy na věci. Jedna mise končí, nová začíná.
  Některé části minulosti jsou již na míle vzdálené a okamžik přítomného, který nabývá nového pro budoucnost, je již zde.

 3. „Stavěla potřeby druhého nad svoje vlastní“ – úplně přesně vím, o čem mluvíš a bohům žel jsem to dříve měla stejné. Od chvíle, kdy se od toho člověk odprostil, se cítím mnohem lépe, a věřím, že Ty také. Budu Ti držet palce s obchůdkem ať má hodně zákazníků. A až budu v Brně, moc ráda tam zavítám. :)

 4. P.S: Já bych ráda omezila sladké z jídelníčku, ale je to pro mě sakra těžký krok. :D

 5. nové nastavení mysli nemůžeme udělat zase myslí, protože pokud se nezbavíme ega a superega, pak by ji nastavovalo zase ego, nebo superego. to nastavení musí provést nikoli mysl-duše, ale duch, který ji dá více méně osvícení. mysl ovládá třetí oko-agja čakra, a ta je ovládána sahasrárou. náš duch musí projít sahasrárou, a joga je spojení našeho ducha s kolektivním duchem. pak můžeme přemýšlet správně, protože mysl musí pochopit, že aby to pochopila, nesmí myslet- snažit se to pochopit, musí začít vnímat ducha, který nám ukazuje vibračním vědomím, v jakém stavu je naše duchovní tělo-čakry, a co (ne)dělat prioritně. tady začíná teprve skutečné vědění o duchovních (ne)hodnotách. nejdříve tedy musíme v sobě probudit čistého ducha, aby se mohl proudit v celém systému. stačí ho požádat, aby přišel do naší pozornosti. dlaní si nad hlavou zkuste zda jej tam vnímáte a zda je tam spojení. člověk dostane spojení vždy takové, na které v tuto chvíli má kapacitu. evoluce je vývoj, kterému musíme jít naproti. programy zarytých do našich mozkových závitů se zbavíme tím, že je nahradíme novými. a to je ta změna paradigmatu přirozeným správným způsobem.

 6. Píseň konejšivá
  Teď už jenom mise lásky, u oceánu, kde pročesává vítr tvoje vlásky.
  U jezírka ve tvé vsi , na procházkách lidé o lásce své ví.
  Tam v růžích u lesíku, navečer si sníš, o obloze plné hvězd,
  když na terase si se mnou hovíš.

  Světel měst , co projeli jsme spolu a život léta bdíš se mnou u jednoho stolu.
  Krásu svého srdce ve dne v noci u sebe míváš.
  Propojeni světlem, silou jemných slov se rozechvíváš.

  Když nyní léto přichází, nový svět se ve tvých očích odráží.
  Ty znáš ten slastný pocit, v něm mysl s duší lásku na dálku tuší.
  Srdce v harmonii něhou zpívá. Jedno s druhým pro lásku teď splývá.

  Dnem i nocí hrej na struny, které dálavou teď hrají.
  Věčný plamen duší dvou vydržel, až dech se tají.

 7. Držím ti palce. Určitě se někdy stavím, teď jsem hodně mimo Brno a jen dojíždím. Krom té jógy bys mohla ještě zkusit cvičení podle Mojžíšové (některé cviky jsou dost podobné).

 8. Možná tam v Brně budem rozjíždět nějaké projektíky. Uvidí se…
  Jen tak mimochodem, ty voňavé svíčky se mi v obchůdku líbí.
  A produkty z léčivek příjemně překvapily.

 9. Dneska jsme si podepsali, se správnými lidmi,že projektíky rozjedem.
  Vedeni nejen společenským zájmem, ale také další lidský smysl , vnímání srdcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *