Chraňte silné lidi

Často slýcháme, že ti nejslabší z nás jsou také těmi, kteří si zaslouží největší ochranu – ať už je to myšleno doslovně, totiž že bychom měli chránit děti či staré a nemocné, nebo metaforicky, tedy že ochranu zasluhují především jedinci citlivější, labilnější, méně stateční. Ale je dobré si položit otázku – kdo bude tyto slabé chránit, až se všichni silní jedinci totuo ochranou a pomocí zcela vyčerpají? V tomto kontextu mne velmi zaujal text s názvem Chraňte silné lidi, který jsem objevila na webu pronáladu.cz. A v mnohých tvrzeních jsem našla i samu sebe.

Silní lidé jsou mnohem bezbrannější, než slabí. Za uragánu se pružné rákosí ohýbá a šustí, ale borovice se zlomí a navždy hyne. To říkali staří Číňané a ti věděli, co říkají.
Silní lidé vůbec nezodpovídají za sebe. Ani za své blízké. Jsou zodpovědni za celý svět, který se ocitne na jejich oběžné dráze. Protože síla má přitažlivost. To říkají fyzici a ti také vědí, co říkají.
Silní lidé naprosto nejsou zdravější a pevnější, než ostatní. Pouze vědí, že nemají právo omdlévat a zemřít, pokud na nich ještě stále někdo závisí. Jsou schopni při infarktu skočit do vody a zachránit tonoucí dítě, vytáhnout ho na břeh, ujistit se, že mu už nic nehrozí – a pak teprve ztratit vědomí. To říkají lékaři a lékaři během staletí viděli už tolik zázraků, jako Číňané a fyzici dohromady.
Také jsou silní lidé velmi osamělí. Určitě ne proto, že by blízko sebe nikoho nesnesli. Prostě… Jsou přece silní, ne? Takže nikoho ani nenapadne, že by je něco mohlo bolet, že by se mohli něčeho bát, cítit se osamělí, nebo že se jim zkrátka stýská.
Po Zemi chodí silní, mlčenliví lidé. Není to s nimi vždycky snadné, ani pohodlné, zato však dávají jistotu. Oni jsou ta kavalerie, která vždycky v poslední chvíli přijede na pomoc.
A proto – chraňte silné lidi.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 komentáře u „Chraňte silné lidi

  1. Chránit by jsme měli všechno, co je dobré a co máme rádi.

  2. [1]: díky za další podnětné myšlenky;) Ano, nelze vždy jasně říct, kdo je silný a kdo slabý a mnoho lidí nás dokáže v tomhle překvapit:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *