♣ Jak přesně mám vizualizovat?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
♣ Otázka: Ahoj Lum, předem pardon za téma, už se tě na něj určitě ptala spousta lidí, ale mně na něm stále něco není jasné. Vizualizace. Když si něco vizualizuji, stačí, když si to představím, nebo by se mi to mělo i zjevit před očima? Páč mně už se párkrát povedlo vyvolat si obraz na vnitřní straně víček (prostě člověk zavře oči a v té tmě za víčky se něco zjeví..) A ještě mám pár otazníků ohledně andělů. Úplně si nejsem jistá, jestli existují, každopádně v transu jsem se dozvěděla, že ten můj se jmenuje Rikael. A to je můj první dotaz. Nevíš co by to mohlo znamenat? Strýc Google selhal.. :( (El je hebrejsky bůh, to vím..) Zkoušela jsem na něj 4 podoby, o to se musím podělit :D Ta první je krásný dlouhovlasý mladíček, druhá mi připomínala boha Dia, jako ta první ve starším a fousatějším vydání, ve čtvrté je vlk, a ta třetí.. Je elektrická kytara :D Myslíš, že může být jedna z podob věc?? Předem díky za odpověď, Fahisha-al-LaVey alias Harlotka :)
Odpověď: Lepší ať se vás ptá hodně, než aby nikdo nevěděl:) Akorát mě tvá otázka dost zmátla – když si něco představím, tak se mi to zjeví před zavřenýma očima úplně běžně, inu takové už představy bývají. Vizualizace = vizuální, tedy zraková představa, co nejvěrnější jaká může být. Snad takový popis bude stačit, abychom si všichni už v tomle pojmu rozuměli:)
A andělé, časté téma vašich otázek:) Já osobně jsem si více než jistá, že existují, já to prostě vím, ale chápu, že ne každý to má stejně. A ke jménům už jsem říkala v minulých dotazech – vykašlete se na ně:)
Stejně je andělovo jméno jen obrazem vaše podvědomí a sním samotným nemá nic společného, protože anděl nemá ego, nemá vlastní osobnost a tudíž ani netouží být pojmenován, pro snadnější komunikaci s lidmi to ale „snáší“:) Andělské jméno nemusí končit na „el“, jeden z mých andílků se jmenuji Aruki, už jsem se setkala i s Telrinem, Aluška má Laureje, Lirka svého Inkana, koncovka „el“ je úlně zbytečná, stejně jako hledání nějakého významu v nějakém jazyce. Andělé vyjadřují hlavně lásku a světlo, jménem i sami sebou. Není třeba tam hledat skrytá poselství, hlavně proto, že většinou tam ani žádná nejsou:)
No a vidím, že s těma čtyřma podobama jsem si taky zavařila, doporučím „magický trik“ mého kamaráda a vzápětí se na mě sesypaly vaše dotazy o vysvětlení, co která podoba znamená, proč je taková, jestli taková být může apod. Myslím, že vysvětlení v článku o této metodě (Čtyři podoby) je dost jasné. Ale tak Lumii se nebude rozčilovat, chápu, že někdy vysvětluju dost nepřesně, hlavně proto, že já už to mám pochopené a zvládnuté a někteří z vás o tom slyší poprvé.
Jak tak čtu ty podoby, co jsi viděla ty, nemohu se zbavit dojmu, že nepochází od bytosti z vnějšku, ale z tvého nitra, z podvědomí. Vlci a draci jsou nejčastěji volené „kouzelné“ bytosti, ochránci i různí průvodci a bývají u začínajících magiků dost oblíbení. Ale obě tato zvířata jsou kromě archetypální síly a volnosti (vlk) nebo moudrosti a síly (drak) především šelmy a bytost světla, jakou anděl je, se do podoby šelmy uchylovat téměř s jistotou nebude. Věc samozřejmě jedna z podob být může, Nathiel se mi ukázal třeba jako krystal, Aruki jako květina, ale elektrická kytara mi upřímně taky moc nesedí. Je to předmět elektrický (a technika většině jemnohmotných obecně nesedí) a taky metalová a tvrdá hudba nemá zrovna nejvyšší vibrace, ke kterým by se andělé uchylovali. Ne, že by jim to vyloženě vadilo, ale sami to nevyhledávají.
Téměř vždy bývá jednou z podob světlo, zářící bod, kužel, paprsek, protože andělé jsou zejména láska a světlo a to v tvé vizi chybí. Myslím, že bys to měla zkusit znovu a tentokrát bez vlastní invence. Vím, že je to občas těžké, umlčet svoje myšlenky a jen tiše naslouchat, ale je to třeba, aby ses opravdu spojila z bytostmi, s nimiž se spojit chceš a nepovídala si jen se svým vlastním egem, které tím nebezpečně bobtná.
Podobnou chybu děláme ze začátku téměř všichni, takže se za ni nemusíš stydět ani si nadávat, ono to ego je pěkná svině a snaží se ovládat naše životy, i když je to jen průsvitná a bezcenná iluze. Hodně štěstí v další práci:) Lúmennka

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

12 thoughts on “♣ Jak přesně mám vizualizovat?

  1. Hm, díky moc. Jsem si uvědomila, že jsem u Rikaela nikdy křídla neviděla, tak nějak automaticky jsem předpokládala, že je anděl. Jinak k těm jménům, tak archandělská svůj význam mají, Rafael=Bůh uzdravuje, Michael=kdo je jako Bůh.. A na el končit nemusí, to sem přece neřekla :) A co je na egu špatného? Pro mě mít ego znamená mít se rád a dělat si dobře.. Lum, neříkej, že ti nedělá dobře když někomu pomáháš :) Sobectví je zas něco jiného.

  2. [1]: to je na dlouhé vysvětlování, doporučuju literaturu, v pár řádcíh to nedokážu dobře popsat. Každopádně je to iluze, ego je námi vymyšlený ochranný konstrukt. A samozřejmě že mi dělá dobře, že někomu pomáhám, ale to by samo o sopbě byl dost chabý důvod, proč to dělat:) Dělám to proto, že je to má cesta:)

  3. Lúmennko, asi poprvé si dovolím si s tebou nesouhlasit..:) Nevím, co by mělo být na té šelmě negativního – možná ti to tak přijde, protože si spousta lidí šelmy zařazuje jako zlá a nebezpečná zvířata?…A zbytečně, neboť i šelmy jsou krásné bytosti, stejně jako ostatní tvořené láskou. Po vyzkoušení 4 podob se mi andílek zjevil jednou právě v podobě krásného bílého tygra –  a vůbec nevypadal nebezpečně…Ale na druhou stranu počítám i s faktem, že máš pravdu a určitě to vyzkouším ještě jednou, jestli jsem se kvůli egu náhodou nesekla…:) Přesto i za Fanishu děkuju za odpověď..:)

  4. [3]: no já si tím popravdě taky nejsem úplně jistá, ne každá šelma je znamením negace, u tohodle dotazu šlo spíš o můj subjektivní pocit, než o nějakou zaběhlou tradici – taky píšu že většinou se v těchto podobách nezjevují, ale koneckonců, co je lepším ochráncem než šelma, že:)

  5. Možná máš pravdu a místo andílka se mi zjevil jen ten ochránce – jako ty máš vlka, jestli se nemýlím….Protože jednou jsem se setkala i s tím, že se mi andílek před očima proměnil v krásný silný strom a vyzval mne, abych ho objala..Takže kdoví, jak to je..Třeba je těch podob ještě více :)

  6. pro "Lúmenn": Zdravím. Kdy už si dáte pokoj s tou naivní představou o andílcích (já proti nim nic nemám ale je to s prominutím blbost a vím proč to tady píšu – ta představa pomoci od andílků je především jen pro psychicky slabší jedince jako jakási vize pomoci ale pomoci si stejně musí jenom oni sami). No nic, to je zase můj názor (mimochode tady vidíš že věci negeneralizuju ale píšu – toto je můj názor (všímáš si toho jo?) – to je rozdíl mezi mým přístupem k tobě a tvým přístupem ke mně. (úsměv)

  7. [6]: a kdy už ty si dáš pokoj s těmi reakcemi a přečteš si o problematice něco sám, hm?:) Andělé za tebe nic neudělají, ale poradí, pomohou, podpoří, jejich láska se ti možná zdá jako berlička pro slabochy, ale kdo někdy nepotřebuje pomocnou ruku? Ano, člověk si pomůže samozřejmě sám, ale andělé jsou bytosti, které ho v tom podpoří. To´t vše.

  8. Ahoj Lúmenn, kde můžu v tvém blogu najít ten rituál či co ,,čtyř podob“ hrozně moc by mne to zajímalo. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *