A.Strunecká: Doba jedová

DOBA JEDOVÁ
Autor: Anna Strunecká, Jiří Patočka
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Triton
Počet stran: 296
Koupit můžete za 284Kč třeba zde.
Tato kniha není zástupcem duchovní literatury, ale přesto má v mé knihovničce (té blogové i té reálné) své místo. Poutavě a při tom velmi podrobně popisuje nejrůznější látky, které do sebe dostáváme, ať už v potravě, vodě či léčivech a varuje před jejich nežádoucími účinky, které mnohdy nejsou lékařskými kapacitami uznány a bývají bagatelizovány. Kniha obsahuje velký počet zdrojů pro další studium a člověk si tak může utvořit názor sám, autorka se snaží direktivně nenakazovat, spíš přimět k zamyšlení. Přesto je to čtení místy dost děsivé.

O čem kniha je:
První díl (dosud vyšly čtyři, první dva od prof. Strunecké, další od jiných autorů) v několika kapitolách popisuje látky jako – fluor, hliník, aspartam, glutamát, cholesterol, věnuje se vitamínům, očkování i kosmetice. Celkem sedm kapitol nese názvy Co se přidává do vody a potravin, Vitamíny, Rizika očkování, Kosmetika: co nám škodí na kůži i pod kůží, Domácnost, Toxiny v životním prostředí, Hormony.
V každé podrobně popisuje mechanismus účinku látky, jaká rizika s sebou látka přináší, proč bychom se jí měli vyvarovat i jak je možné, že se dosud používá. Vše doplněno na konci každé kapitoly odkazy na studie a články, které si člověk může přečíst a informace si ověřit.
Proč si knihu přečíst:
Ačkoli se jedná místy o dost děsivé informace, je dobré je znát a mít tak možnost se nebezpečným látkám vyvarovat. Kniha je kritizována odborníky i laiky jako nevědecká a je odkazováno třeba na FDA, americkou společnost kontrolující potraviny, která ovšem schvaluje i látky, v Evropě striktně omezené či zcela zakázané. Je na každém, aby informace zvážil a popřemýšlel, jestli chce nebo nechce určité látky do svého organismu vpravovat. Já osobně neberu knihu jako strašící dogma, ale spíš jako inspiraci, co ze svého života vynechat a proč – rozhodně proto knihu doporučuji každému, komu není lhostejné, jaké látky se vyskytují v jeho potravě i jeho okolí.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “A.Strunecká: Doba jedová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *