magie lásky

4 otázky (a odpovědi) ohledně magie lásky

Poslední dobou se mi množí v poradně dotazy ohledně magie lásky. Často jsou si velice podobné a proto jsem se rozhodla vytvořit tento článek, který vám možná pomůže najít odpovědi, které hledáte.

Jako první a nejdůležitější věc je třeba zmínit, že magie lásky je v pořádku do té doby, dokud se týká lásky v našem životě všeobecně. Kouzla lásky, která popisuji i na blogu (jako například Kouzlo lásky, Runové kouzlo láskynebo Snadné kouzlo lásky), slouží k otevření našeho srdce, naladění na energii lásky a přitáhnutí do života takových situací, v nichž můžeme narazit na vhodný protějšek. Jakmile ale toužíme k sobě připoutat nějakého konkrétního člověka, narušujeme jeho svobodnou vůli a pak se vždy jedná o černou magii, jejíž důsledky se nakonec vždy obrátí proti nám.

A nyní si pojďme odpovědět na otázky, které vás nejčastěji pálí.

magie lásky

 

Jsem zamilovaná do člověka XY. Jak ho pomocí magie přiměju, aby se do mě také zamiloval?

Jednoduchá odpověď by mohla znít – nijak. Respektive – nijak, ale…

Jak jsme si řekli v úvodu, ovlivňování svobodné vůle druhého člověka je vždy černou magií a narušení tohoto elementárního magického pravidla se nakonec vždy obrátí proti nám. Jenomže když jsme zamilovaní, často je nám úplně jedno, co to bude stát – hlavně když získáme naši milovanou osobu. Pojďme se na to proto podívat ještě z jiného úhlu.

Představte si, že opravdu získáte nějaký magický nápoj, který v objektu vašeho zájmu probudí romantické city k vám. Měla by pro vás takto vynucená láska vůbec nějakou hodnotu? Jaký vztah by asi mohl vzniknout na základě takového násilného ovládnutí cizího srdce?

Je mezi tím asi takový rozdíl, jako mezi láskyplným, oboustraně chtěným milováním a znásilněním pod vlivem nějaké uspávací látky, vhozené do nápoje. K aktu sice dojde, ale v jednom případě je to pro oba krásný naplňující okamžik, v případě druhém si to druhý nejenže neužije, ale ještě si z toho pravděpodobně odnese hluboké trauma a nedůvěru ve všechny další potenciální partnery.

Pokud někoho opravdu milujeme, patří k tomu nejen touha s ním být. Ale také svoboda, s kterou si náš milovaný může vybrat takovou cestu, jakou doopravdy cítí. Respektovat emoce druhého člověka je elementárním základem každého upřímného a funkčního vztahu. Znásilnit něčí city není aktem lásky, ale manipulace, vlastnictví a touhy ovládat. Vztah postavený na takových energiích dříve nebo později nakonec stejně skončí nezdarem.

hádka

 

Máme s partnerem problémy ve vztahu. Chci je pomocí magie řešit? Jak na to?

Asi tušíte, jak bude znít krátká odpověď :) Ano, máte pravdu, stejně jako v předchozím případě – nijak. Určitě je možné (například pomocí kouzel zmíněných na začátku článku) do vašeho vztahu přivést více lásky, naladit se na tu správnou romantickou vlnu. Ale řešit partnerské problémy magií je naivní – a neúčinné.

Určitě by bylo krásné, kdyby pár veršů pronesených za svitu svíček mohlo zachránit rozpadající se vztah. A kdyby to šlo, jistě by se značně snížila rozvodovost. Jenomže takhle jednoduché věci v životě prostě nebývají.

očista domu

Ačkoli rádi někdy hážeme vinu na toho druhého a chceme ho magicky napravovat, pokud vztah skřípe, vždy je to záležitost obou partnerů. Je tedy třeba se zadívat do svého nitra a pohlédnout pravdě do očí. Rozebrat si, v čem vidím problém a pak o tom s partnerem otevřeně a jasně komunikovat. A uvědomit si, že nemám moc změnit druhého člověka – jediné, co mohu změnit jsem já sám nebo můj postoj. Pokud je partner na vztahu spolu se mnou ochotný pracovat – jen dobře a rituály lásky tuto snahu mohou podpořit a požehnat jí. Nic více ale od magie chtít nemůžeme.

 

Můj partner mě opustil kvůli někomu jinému. Jak si ho pomocí magie můžu přilákat zpátky?

Asi už víte, co chci odpovědět, že? Tak to protentokrát přeskočme a rovnou se na to podívejme hlouběji :)

Opět si představme, že by nějaký kouzelný lektvar navrátil našeho milého či milou zpět do naší náruče. Nějakou dobu by to možná zase bylo krásné. Ale pokud vztah jednou skončil, důvody pro jeho ukončení nejspíše jen tak nepominuly a pravděpodobnost, že se scénář bude opakovat, je velmi vysoká. A pokud byl člověk již jednou ochoten zamířit jinam, je dost možné, že to dříve nebo později udělá znovu. Na tom ani to nejsilnější kouzlo nic nezmění.

zlomené srdce

Bolest ze zlomeného srdce někdy bývá větší, než z jakékoli jiné zlomeniny. A pokud nás opustí někdo, koho jsme milovali, chvíli trvá, než se tahle rána zacelí – zvlášť když to opuštění proběhlo náhle a nečekaně nebo zapletla-li se do něj nevěra a zrada. Ale jakmile bolest pomine, pochopíme, že i tohle byla součást naší cesty.

Zmírnit bolest a urychlit proces hojení může pomoci Odpoutání energetických vazeb a cítíte-li se na to připraveni, tak i Rituál odpuštění.

psychický upír

 

Může mi tedy magie nějak pomoci se získáním životního partnera?

Jak jsem několikrát zmínila – konkrétního člověka si do života nepřitáhneme (a pokud se o to pokusíme, cena za to může být vysoká). Ale může nám magie pomoci nalézt spřízněnou duši? Lze do Vesmíru vyslat přání milovat a to volání bude vyslyšeno?

magie lásky

Ano i ne. Ne – to pokud je naše touha založena na lpění a nedostatku. Ano – pokud jsme uvnitř na vztah připraveni a samota již pro nás nemá žádné lekce, jež potřebujeme pochopit. Klíčem ke všemu je SEBEláska. Pokud budeme milovat sami sebe a budeme kráčet životem šťastní a spokojení, je jen otázkou času, kdy nás na naší cestě někdo vezme za ruku.

A chceme-li jít štěstí trochu naproti, krom výše zmíněných kouzel a rituálů mohu doporučit:

amulet lásky

S láskou a přáním všeho dobrého vaše Lúmennka

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

3 komentáře u „4 otázky (a odpovědi) ohledně magie lásky

 1. láska a zamilovanost jsou dvě zcela odlišné věci. zamilovanost (emoce i racionalita), je podmíněna vždy podle jednoho každého (ega) vkusu soudruha – soudružky :P. láska je pravda, a pravda je láska. a pravda je v každém z nás v rovině duchovní. je to království Ducha. racionalita -ego, a superego – emocionalita, není naše skutečné jáství, protože se neodráží v Duchu – v našem skutečném Já. Duch (neplést si s duší-myslí) je, byl, a bude stále stejný, kdežto mysl se mění, je nestálá, čili nepravdivá a iluzorní. pravda je přítomnost a to je stav vědomí bez myšlenek (bez emocí). stav bez myšlenek potom probouzí náš intelekt (mysl je nástrojem intelektu, nikoli intelektem), a spojuje jej, více či méně, se zdrojem-Duchem-skutečným Já. dříve to ale není možné. dalším stupněm v evoluci tedy je vibrační vědomí ducha, společně s vědomím duchovního těla – čakrami. až tady můžeme mluvit o osvícené mysli, která má spojení s kolektivním uvědoměním – poznáním duchovních kvalit. žádná jiná alternativa v tomto neexistuje. buďme proto, sami k sobě, pravdiví. a pravdu nalezneme, jak výše, vevnitř sebe. bez probuzení svého Ducha – Kundalini, je naše vědomí stále v područí naší, nebo cizí mysli-ega.

 2. Pěkně shrnuto :-) Na podpoření sebelásky bych ještě doporučila růžový kunzit, mám s ním v tomto směru dobré zkušenosti. A výborně fungují sebeláskové rituály, třeba usmívat se na sebe do zrcadla. Pak je člověk sám sobě sympatičtější, než když tam pokaždé vidí jen kritický zkoumající výraz. A taky je moc fajn odnaučit se nadávat si. Je to běh na delší trať, ale dosáhnout stavu, kdy jsem sama na sebe milá a laskavá a v myšlenkách se sebou mluvím s láskou a respektem, rozhodně není k zahození.
  K sebelásce mi hodně pomohl projekt Alchymie ženy, ač placené členství jsem nikdy neměla – i videa zdarma v rámci jejich online kongresů často stačí k nastartování změn. A co se týká práce s kameny, za výborný zdroj informací považuju Křišťálovou komnatu Terezy Stropnické.
  Další věc, která se při hledání partnera hodí, je zdravé sebevědomí. S tím mi neuvěřitelně pomohly topazy, které taky můžu vřele doporučit.

 3. Jo, zažil jsem , když si nějaká řekla, tebe chci za každou cenu , i když vím, že nikdy můj nebudeš. Ale taky jsem zažil, když nějaká byla ještě fikanější a šla na vyšší stupeň vychytralosti. Tvrdila, že chci já ji, abych to neměl tak jednoduché.
  Nikdy mě nenapadlo si přát do života nějakou konkrétní osobu. Ale co se týká i přátel a lidí celkově, vždy jsem si přál více lidí, určitých vlastností a kvalit se kterými se to dá někam dotáhnout pro lepší svět. Nějaká magie na vztahy je pro mě španělská vesnice.
  Lidé jsou takoví , jací jsou, mají své cesty. Nejsou neměnní, ale někteří se těžko změní, ačkoliv všichni potřebují , aby se změnili ve věcech , ve kterých kolidují s právy na život ostatních.

  Láska má mnoho podob a některé jsou daleko od lásky, jiné jdou směrem k lásce. Zamilovat se dá na mnoho způsobů , třeba i do krásné krajiny, je to vždy nějakým z druhů zamilování, součástí lásky. Nebaví mě kecat o lásce. Hlavně ji žiju. Někdy ji vnáším do výtvorů práce a snažím se ji předávat lidem se kterými jakkoliv spolupracuji. Když se zrovna nevěnuji jiné práci, tak ji vnáším jen tak pro zábavu do umění. Ale umění je vlastně takový ten pojem, který s láskou je dílem a bez lásky kýčem.
  I postavené nebo opuštěné domy bez lásky zejí prázdnotou, jako tělo, které nemá dech, nebo les, který se už nezelená. Když do něčeho vdechneš lásku, má to život a je to hezké.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *