"31 Days Yoga Revolution" – pátý a poslední týden

Neuvěřitelné se stalo skutečností a já mohu konečně oznámit, že jsem dotáhla svoje předsevzetí do konce a dodělala jsem jógovou jednatřicetidenní cvičební výzvu 31 Days Yoga revolution (co to je?). Nakonec mi to ani zdaleka netrvalo pouze jeden měsíc, ale skoro tři, každopádně mám radost, že jsem nakonec zvládla cvičit jógu alespoň v průměru jednou za dva dny a že jsem si snad vypěstovala zvyk, u kterého zůstanu, protože cítím, že mi jóga dělá velice dobře amoc mě baví. Více toho o mojí jógové cestě najdete v rubrice Cvičení, jóga aspol. a nyní se pojďme projít posledním týdnem – který byl nakonec ze všech nejdelší.

5.4. – Den 25 – Uzemnění
A jsem u posledního týdne. Třikrát hurá, ono to začíná vypadat, že to i zvládnu!:) Tato praxe byla kratší a poslední týden prý takové budou všechny, ale zvolnění mi zrovna příliš nevadí. O to víc to bylo zaměřené na vnitřní pochody a práci s uzemněním, což je přesně téma, které řeším poslední dny, takže mi jógové pozice krásně sedly do toho, co potřebuji. Skvělý odpočinek.
6.4. – dva dny vstávání v 6 a náročná práce celý den si vybraly svou daň a na cvičení nezbyla síla.
7.4. – Den 26 – Blbneme aneb kreativní praxe
Opět dvacetiminutovka, zaměřená na to, poslouchat svoje tělo a nedržet se striktně pozic. Moc mě bavila a byla velmi příjemně odpočinková. Ačkoli jsem dnes celý den umývala okna, dokázala mě jóga spíš nabudit, než unavit. Začínám si říkat, že cvičení obden mi možná sedí víc a je pro mě snazší, než se do toho kopat každý den a snažit se občasnou nechtěnku přebít vůlí.
A zase vyhrála pohodlnost nad uvědoměním a já se zase propadla do týdne bez jógy. Tentokrát ale účinky byly ještě horší, než po předchozí vynechávce. Moje tělo jógu prostě chce, nálada šla rapidně dolů a záda i klouby mě bolí. Asi jsem si zase potřebovala zažít, jaké to je, když pravidelně necvičím a uvědomit si, že to nedělám pro splnění nějaké výzvy ani pro čtenáře na blogu, ale dělám to pro sebe a svoje tělo, kterému jóga dělá náramně dobře. Hodně mých vleklých zdravotních problémů, hlavně bolesti zad, kterými trpím už od dětství, jóga za pár dní pravidelného cvičení spravila o 80% – a já co? Místo toho, abych pokračovala, zpohodlním, zlenivím a řeknu si, že už mě nic nebolí, tak co bych si nedala chvilku pauzu. A z pauzy je pak náhle týden a bolesti jsou zpátky. Takže znovu a lépe!
16.4. – Den 27 – Uvědomění si sebe sama
Krásná hloubková a vcelku nenáročná praxe se zaměřením do sebe. Po tom vynechaném týdnu a nadávání si, jak jsem lenivá a neschopná, to byl balzám na duši.
17.4. – Den 28 – Otevři své srdce
Otevírání srdce, opět hodně dovnitř zaměřená praxe, ačkoli tentokrát náročnější, moje týdnem lenošení ztuhlá záda místy dost protestovala. Pozice na otevírání srdeční čakry mi ale hodně přišly vhod.
18.4. – Den 29 – Pravda je v nás
Kratičká praxe, zaměřená na upřímnost k sobě – protože když jsme upřímní k sobě, jsme upřímní i ve všem, co děláme. Krásně uběhnuvší čtvrthodinka. A já začínám věřit tomu, že to snad konečně dokončím:)
20.4. – Den 30 – Intuitivní praxe
Vynechané dny už ani neřeším, blížím se do finále a jsem na sebe moc pyšná. Krásná, příjemná praxe, zaměřená opět víc dovnitř, na intuici.
Jak jsem se hezky radovala, že už to mám skoro za sebou a svoji výzvu zvládnu sice s drobným spožděním, ale přece, tak mi do velkého radování skočil kůň. Ano, čtete správně – kůň. Dostala jsem od svého drahého k narozeninám zážitkový dárek – projížďku na koních, z něhož jsem měla velkou radost. Až do chvíle, než jsem v sedle zjistila, že jsem si nezvyklou námahou a posedem pohnula plotýnkou v bederní páteři, s níž jsem kdysi dávno už měla velké problémy, a odrovnala jsem si záda na dlouhou dobu. Bolestí jsem některé dny nemohla ani vstát a až intenzivní reikování, masáže a nakonec i kraniosakrální terapie mě z bludného kruhu bolesti dostaly. Po dvou týdnech jsem tak teprve mohla konečně začít nějak normálně fungovat a samozřejmě se vrhnout i na dokončení jógové revoluce, která chtě nechtě musela stranou.
5.5. – Den 31 – Přítomnost
A je to tady. Poslední den. Hodně jsem se těšila, že půjde o nějakou neobvyklou a zajímavou praxi, ale nakonec jsem byla celkem zklamaná, protože Adriene hned na začátku řekla, že se máme zaměřit na sebe, na přítomný okamžik, dělat to, co naše tělo cítí a celou půlhodinku cvičila beze slov. Jistě je to pro lidi, co už mají odcvičené svoje, hodně důležité a zajímavé, ale pro mě, která 14 dní nemohla kvůli zádům cvičit a moc jsem se na to těšila, to bylo docela smutné rozloučení. Prostě jsem nevěděla, co se sebou, asi dvacet minut jsem držela krok s Adriene, což bylo beze slov náročnější, protože jsem se musela neustále dívat na obrazovku a pak jsem se tak nějak pinožila, jak mi opět ztuhlé a zlenivělé tělo dovolovalo.
Po skončení ale ve mně stále přetrvávala radost, protože jsem něco zvládla dokončit – a splnila jsem svoje jógové předsevzetí. Sice mi jógová revoluce, naplánovaná na 31 dní, zabrala nakonec (i díky 14 denní přestávce se zády) nějakých 80, ale rozhodně to pro mě tímto nekončí – naopak. Popisky ke všem jednotlivým dnům, které jsem psala do článků, nadále využiju a budu si cvičit takové praxe, na které budu mít ten den náladu a moje tělo je bude potřebovat – což díky popisům snadno poznám.
Děkuji všem, co mi drželi palce, trvalo to dlouho, ale nakonec se podařilo a věřím, že u jógy nadále vydržím. I když asi ne každý den, i párkrát do týdne je skvělé se chvíli zastavit, vypnout mozek a věnovat se jen svému dechu, svému tělu a přítomnému okamžiku se cvičením. A děkuji i Adriene za to, že mi tuto příležitost překonat sama sebe a užít si cvičení jógy poskytla.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *