"31 Days Yoga Revolution" – čtvrtý "týden"

Jógová výzva (Že nevíte, o co jde? Čtete tady.) má celkem 31 dní a čtyři týdny pouhých 28. Proto jsem plánovala, že poslední týden prostě o ty přebývající dny natáhnu a bude. Jenomže nakonec to všechno dopadlo trošku jinak. Kdo tento seriál sledujete pravidelně, jste si možná všimli, že nový díl dloouho nepřibyl. Bylo to kvůli poměrně značnému počtu vynechaných dní, které jsem si „dopřála“ – ale i to je cesta a i to je důležitou součástí mojí osobní jógové revoluce. Třeba to někomu z vás, kdo jste se pustili do pravidelného cvičení pomůže, aby se ani po delší odmlce na svoje předsevzetí nevykašlal. Takže můj čtvrtý jógový týden, který vlastně není týdnem, berte jako takové intermezzo před velkým finále, které snad přijde brzy s úspěšným završením celého cyklu.

25.3. – Den 22 – Praktikujeme jemnost
Po dlouhých výpadcích bylo tohle jako pohlazení po duši, velmi jemná a příjemná praxe zaměřená na sebelásku.
26.3. – 1.4.
A teď to bude trochu…ehm. Inu, s pravdou ven. Minulý týden byl náročný a hodně jsem vynechávala, do cvičení se místy nutila a vůbec, nějak to nešlo. Navíc se vyrojily nějaké vnitřní věci, které nebyly moc příjemné a celkově šla moje nálada i chuť cokoli dělat, natož cvičit, úplně do kopru. Takže jsem se rozhodla si nějaký čas dát od jógy pauzu a zkusit, co to udělá. Rozhodnutí dokončit celou jógovou výzvu jsem nevzdala, jen jsem si řekla, že nemá smysl tlačit něco takového na sílu a raději si dám prostor všechno vstřebat. Nakonec z několikadenní pauzy byl celý týden, ale i tahle dlouhá odmlka mi paradoxně dala hodně. Nahlédla jsem zpátky do doby, kdy jsem se vůbec nijak fyzicky nehýbala a týden stačil, aby mi došlo, jak velkou pozitivní změnou v mém životě pravidelné cvičení jógy bylo. A že s tím rozhodně nechci seknout, jakkoli to někdy je náročné a jakkoli se mi do cvičení třeba kvůli únavě nebo zatížení starostmi nechce. Uvědomila jsem si, že večerní půlhodinka s jógou je pro mě víc odpočinek, než zátěž a že mi cvičení po týdnu skutečně výrazně chybí. A tak jsem po době „válení“ zase roztáhla podložku a zapnula další lekci:)
2.4. – Den 23 – Vnitřní disciplína
A rovnou šlo do tuhého. Docela náročná praxe zaměřená na disciplínu mi ukázala, že stačí vynechat pár dní a fyzička jde hluboko dolů. To, co se zdálo před týdnem snadné, jde mnohem hůře. Ale zároveň mi tato praxe ukázala, jak důležitou součástí jógové praxe je disciplína, pravidelnost, vnitřní přesvědčení. A že je to jen o mě a o mé hlavě, jestli jógu budu praktikovat, či nikoli.
3.4. – Den 24 – Trpělivost
Opět náročná praxe, tentokrát o dost delší než obvykle – přes 45 minut. Ale o to byla pro mě zajímavější, i když už bylo večer a já chtěla jít spát, podařilo se mi na trpělivost naladit. Možná i proto, že to pro mě byla o to větší výzva. Dlouhá praxe byla plná pomalých pohybů a soustředění na přítomnost. Pro mě velmi zajímavé a podnětné.
Celou mou jógovou cestu najdete v rubrice Cvičení, jóga a spol.. Budu ráda, když se podělíte o svoje zkušenosti a zážitky se cvičením nejen jógy.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “"31 Days Yoga Revolution" – čtvrtý "týden"

  1. Při dení činnosti zapojujeme svoje smysly a mysl, čímž používáme sympatický nervový systém, který energii vydává. Naopak ve spánku se naše pozornost stahuje od našich smyslů i mysli a tím převáží činnost parasympatiku, který energii doplňuje, vyrovnává(jing a jang) a regeneruje. Pokud zaktivujeme svou čistou duchovní sílu kundalini, můžeme potom efektivněji prostřednictvím čaker přes parasympatik regenerovat i během naší dení činnosti i spánku. Není jedno, co děláme. pokud je to v rozporu s duchovními hodnotami, pak i tato síla není aktivní a ztrácíme tím spojení se zdrojem a regenerace je obtížná, pak hledáme jiné zdroje a návody, které ale vytvářejí pouze dočasný placebo efekt a poté zklamání. Skutečný zdroj poznání a regenerace je ve skutečnosti vevnitř nás. Parasympatik je příčina a sympatik je následek. Pokud je zde stálé spojení(joga), pak i tělesná, mentální a duchovní rovina koná v jednotě a úplnosti se zdrojem. V tom ale máme svobodnou vůli, konat či nekonat. Volba cesty je na nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *